Bydgoszcz: szpital przeniesie 300 pracowników do firmy outsourcingowej?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 20 grudnia 2014 12:55

Dyrekcja Szpitala Uniwersyteckiego im. Jurasza w Bydgoszczy planuje przeniesienie ok. 300 pracowników działu utrzymania czystości i transportu wewnętrznego, a także salowych do prywatnej firmy, która zostanie będzie wyłoniona w przetargu.

Bydgoszcz: szpital przeniesie 300 pracowników do firmy outsourcingowej?
Fot. Archiwum

Pracownicy obawiają się zmian i wskazują, że celem wyprowadzenia ich poza strukturę lecznicy jest uzyskanie oszczędności 500 tys. zł - informuje Gazeta Wyborcza.

Związkowcy z "Solidarności" poprosili o wsparcie Tomasza Latosa, posła PiS, przewodniczącego sejmowej komisji zdrowia. Zadeklarował, że umówi ich z Janem Styczyńskim, prorektorem ds. Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu.

Tomasz Latos ocenia, że szpital ma problemy, ale to jeszcze nie powód, by podejmować decyzje, które i tak nie poprawią jego sytuacji. Dodaje, że nie ma żadnej gwarancji, że takie rozwiązanie nie przyniesie strat. Ponadto zaznacza, że to nie wszystko jedno, jak i czym sprząta się szpital, bo to bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo pacjenta, a także na finanse lecznicy. To ona będzie pokrywała ewentualne roszczenia.

Więcej: http://bydgoszcz.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum