Bydgoszcz: sieć restrukturyzacyjna

Autor: SA/Rynek Zdrowia • • 31 maja 2010 13:03

Bydgoskie szpitale uniwersyteckie przejdą restrukturyzację, ale najbardziej zaawansowane prace trwają przy budowie wspólnej sieci informatycznej.

– Działania restrukturyzacyjne w obu uniwersyteckich szpitalach są prowadzone wielopłaszczyznowo, ale dopiero wspólna sieć informatyczna, gwarantująca przepływ wiarygodnych informacji pozwoli na wdrożenie planów – mówi portalowi rynekzdrowia.pl . Kamila Wiecińska, rzecznik prasowy Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy.

Wspólna sieć informatyczna ma połączyć „Jurasza” ze Szpitalem Uniwersyteckim nr 2 im. J. Biziela.

Zdaniem Kamili Wiecińskiej, prace są bardzo zaawansowane i od ich ukończenia uzależnione są dalsze działania restrukturyzacyjne, w tym powołanie wspólnego call center dla obu szpitali.

Wiadomo jednak, że zadłużony na 135 mln złotych Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza czeka cięcie kosztów i to na poziomie 11 proc. Placówkę czeka więc zmniejszenie liczby pracowników, ale nie na poziomie 900 osób, jak sądzono. Trwa przegląd stanowisk i czasu pracy. Pilotażowe badania dowiodły, że są osoby zatrudnione na pełnym etacie, ale nie przepracowują nawet 30 godzin miesięcznie. Problemem jest również struktura kosztów. Zdarzają się oddziały, gdzie 90. proc. kosztów jest przeznaczana na wynagrodzenia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum