Bydgoszcz: są pieniądze na rozbudowę szpitali

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 10 lipca 2009 11:06

Dzięki funduszom przekazanym przez Urząd Marszałkowski zakończy się opóźniona rozbudowa Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego. Wkrótce ruszy też budowa nowego gmachu przy Szpitalu Uniwersyteckim. Obie lecznice mają być bardziej funkcjonalne i przyjazne pacjentom.

Rozbudowa gmachu przy ul. Floriana miała się zakończyć w ubiegłym roku. Przystopowała ją podwyżka cen materiałów budowlanych. Z pomocą przyszedł Urząd Marszałkowski, który przekazał brakującą do ukończenia inwestycji sumę

– W nowym budynku znajdzie się izba przyjęć, przychodnie, oddziały: dziecięcy, chorób wątroby, niedoborów immunologicznych oraz sterylizatornia – powiedział Gazecie Wyborczej Bydgoszcz prof. Waldemar Halota, szef lecznicy. – Koszt całej inwestycji, to około 27 mln zł.

Z nowego budynku będą się też mogli cieszyć pacjenci Szpitala Uniwersyteckiego im. dr. A. Jurasza. Jeszcze w tym roku rozpocznie się tam budowa gmachu, w którym znajdą się sale operacyjne, oddział intensywnej terapii i ratunkowy oraz lądowisko dla helikopterów.

– Budowa powstanie od ul. Skłodowskiej-Curie. Zlikwidujemy obecne wejście główne, nowe będzie od strony izby przyjęć, czyli od ul. Jurasza – wyjaśnia Elżbieta Krzyżanowska, dyrektor ds. administracyjno-eksploatacyjnych popularnego „Jurasza”.

Nowy blok operacyjny będzie wyposażony m.in. w tomograf i rezonans śródoperacyjny, a lekarze będą operować w klimatyzowanych salach. Zaplanowana na trzy lata inwestycja finansowana jest z budżetu państwa. Do 2012 roku szpital musi wykorzystać 300 mln zł przyznanych mu w ramach Wieloletniego Programu Rozbudowy i Modernizacji.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum