×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Bydgoszcz: przychodnie skarżą NFZ

Autor: Express Bydgoski/Rynek Zdrowia24 lutego 2016 11:21

Fundacja „Zdrowie dla Ciebie” skarży się do sądu na ustalenia konkursu na nocną i świąteczną opiekę medyczną w Bydgoszczy.

Bydgoszcz: przychodnie skarżą NFZ
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Fundacja „Zdrowie dla Ciebie” zrzeszająca 46 bydgoskich przychodni żąda kilkumilionowego odszkodowania od NFZ.

Dyrekcja oddziału NFZ w Bydgoszczy w grudniu 2015 roku przyjęła skargę Fundacji i wypowiedziała umowę szpitalowi MSW. Wkrótce jednak Fundusz wycofał się z tej decyzji i zaprosił do rokowań nie tylko Fundację. Ta po zakończeniu procedury nie odzyskała kontraktu.

Zrzeszenie przychodni zwróciło się do sądu. Domagając się od NFZ wypłaty odszkodowania w wysokości 5,6 miliona złotych bez odsetek oraz 1,6 miliona od szpitala.

Natomiast NFZ twierdzi, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem.

Płatnik tłumaczy, że w grudniu 2015 roku, na podstawie wyroku sądu wypowiedział umowę szpitalowi MSW i ogłosił rokowania, do których zaprosił wszystkich oferentów, których oferty nie zostały odrzucone w poprzednim konkursie ofert, czyli Fundację „Zdrowie dla Ciebie”, NZOZ „Nad Brdą” oraz Szpital MSW.

Komisja konkursowa rozstrzygnęła postępowanie i wybrała najlepszą (pod względem jakości, kompleksowości, ciągłości i ceny) ofertę złożoną przez szpital MSW. Od powyższej decyzji przysługuje odwołanie.

Więcej: express.bydgoski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum