Bydgoszcz: przychodnia upadła – czy dojdzie do eksmisji, co z dokumentacją

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 06 lipca 2019 07:40

Spółka NZOZ ''Leśna'' w Bydgoszczy, która jest w stanie upadłości, miała zadłużenie z tytułu niepłacenia czynszu. Termin opuszczenia nieruchomości wyznaczono na 30 czerwca. Drzwi placówki są zamknięte, pacjenci nie otrzymali swojej dokumentacji medycznej.

Bydgoszcz: przychodnia upadła – czy dojdzie do eksmisji, co z dokumentacją
Pacjenci NZOZ ''Leśna'' obawiają się o swoją dokumentację medyczną. Fot. Archiwum

Jak podaje Gazeta Pomorska, 2 lipca spółka ADM, właściciel budynku wysłał pismo, w którym wezwał właścicieli spółki NZOZ ''Leśna'' do natychmiastowego opuszczenia budynku. Kazimierz Mulczyński, prezes NZOZ ''Leśna'' (w upadłości) mówi, że chce uniknąć do eksmisji. Przyznaje, że spółka nie była w stanie usunąć tego, co jest w przychodni.

Byli pacjenci niepokoją się o swoją dokumentację medyczną. Zgłaszają skargi do Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Rzecznik oddziału Funduszu w Bydgoszczy przyznaje, że skargi wciąż spływają. Sprawa została skierowana do Biura Rzecznika Praw Pacjenta, w którego kompetencji jest podjęcie stosownych działań.

Rzecznik Barbara Nawrocka przypomina, że 10 czerwca, oddział NFZ powiadomił Biuro RPP o zbiorowym łamaniu praw pacjenta w przychodni ''Leśna'', w postaci utrudnionego dostępu do dokumentacji medycznej.

Więcej: pomorska.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum