Bydgoszcz: profesor zwolniony ze szpitala za działalność konkurencyjną

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 01 stycznia 2011 21:22

Prof. Stanisław Molski, szef Kliniki Chirurgii Ogólnej i Naczyń stracił posadę w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1, bo buduje prywatną klinikę, która będzie konkurować z publicznym szpitalem.

Bydgoszcz: profesor zwolniony ze szpitala za działalność konkurencyjną

Jak podaje Gazeta Wyborcza, Jarosław Kozera, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy, wręczył 31 grudnia wypowiedzenie prof. Molskiemu.

Profesor od ponad 20 lat działał na prywatnym rynku medycznym, prowadząc z żoną spółkę medyczną Eskulap, która specjalizuje się w chirurgii jednego dnia. Firma buduje nowych gmach, do którego przeniesie się lecznica.

– Trzeba wybierać: rozwój kliniki w szpitalu, czy rozwój własnego biznesu – mówi Gazecie dyrektor Jarosław Kozera odnosząc się w ten sposób także do odejścia na emeryturę innego z profesorów zaangażowanych w prywatną działalność biznesową.

Obecnie spółka ma podpisany kontrakt z NFZ, ale po otwarciu kliniki, kontrakt będzie musiał być dużo większy. W ten sposób spółka wyrośnie na poważnego konkurenta szpitala publicznego. Dochodzi też do konfliktu interesów, gdyż prof. Molski jest szefem kliniki chirurgii ogólnej i naczyń w szpitalu publicznym i w tej samej dziedzinie rozwija swoją firmę.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum