Bydgoszcz: problem z TV w "Juraszu" rozwiązany, dzieci obejrzą bajki za...

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 30 marca 2017 09:30

Klinika Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy otrzymała od Fundacji Różowe Okulary 16 odbiorników telewizyjnych - dzieci w tych salach mogły oglądać bajki bezpłatnie. Gdy jednak szpital podpisał umowę na zainstalowanie nowych odbiorników z płatną telewizją, wywołało to ostrą reakcję rodziców, potem mediów. Teraz znów ma być nieodpłatnie - i to we wszystkich salach dziecięcych.

Bydgoszcz: problem z TV w "Juraszu" rozwiązany, dzieci obejrzą bajki za...
Jak zapewnia szpital, bezpłatny dostęp do całej oferty programowej nowego systemu telewizyjnego został udostępniony we wszystkich 52 salach dziecięcych. Fot. Archiwum

Wobec pojawiających się od kilku dni w przestrzeni publicznej informacji, dotyczących braku dostępu do nieodpłatnej telewizji na oddziałach pediatrycznych Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza, dyrektor szpitala Jacek Kryś wydał oświadczenie w tej sprawie.

''(...) idea zapewnienia dzieciom przebywającym w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii naszego Szpitala, bezpłatnego dostępu do programów telewizyjnych, która przyświecała Fundacji Nowe Różowe Okulary, będzie przez nas kontynuowana.

W wyniku przeprowadzonych rozmów oraz zaangażowania i uprzejmości firmy NEOSYSTEM Sp. z o.o. mogę dziś poinformować, że bezpłatny dostęp do całej oferty programowej nowego systemu telewizyjnego został uruchomiony nie tylko dla 16 sal pacjentów, w których wykorzystywane były odbiorniki TV przekazane przez Fundację Nowe Różowe Okulary, ale także dla wszystkich pozostałych sal dziecięcych, których łącznie w naszym szpitalu jest 52.

Ponadto uzyskaliśmy zapewnienie, że dzięki uprzejmości Platformy Cyfrowej nc+, pakiet dostępnych nieodpłatnie programów, zostanie wkrótce rozszerzony o dodatkowe dwa kanały dziecięce.

Odnosząc się do przyczyny zaistniałego nieporozumienia chciałbym wyjaśnić, że wynikło ono z faktu, iż w trakcie przygotowań do realizacji umowy firma dostarczająca system telewizyjny nie posiadała wiedzy na temat 16 odbiorników telewizyjnych przekazanych przez Fundację Nowe Różowe Okulary, zlokalizowanych w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii naszego Szpitala. W związku z powyższym na tym etapie współpracy nie miała możliwości przygotowania oferty, która mogłaby objąć swoim działaniem ich wykorzystanie.

Ubolewam nad tym, że powyższa sytuacja, wywołała niezamierzone kontrowersje i wątpliwości związane z bezpłatnym dostępem dzieci do odbioru telewizji w naszym szpitalu.Pozostaje jednakże cieszyć się, że dzięki zaangażowaniu zainteresowanych stron i szerokiemu oddźwiękowi, została ona wyjaśniona i rozwiązana w sposób, z którego bez wątpienia ucieszą się nasi mali pacjenci''.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum