×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Bydgoszcz: prezydent odwołał dyrektora szpitala

Autor: RR/Rynek Zdrowia12 grudnia 2011 15:34

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski odwołał w poniedziałek (12 grudnia) ze stanowiska dyrektora Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego w Bydgoszczy, Krzysztofa Tadrzaka.

Bydgoszcz: prezydent odwołał dyrektora szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak poinformował nas Piotr Kurek, rzecznik prasowy prezydenta Miasta Bydgoszczy, przyczyną odwołania jest - jak to określono - doprowadzenie przez dyrektora do sytuacji zagrożenia wypłat wynagrodzeń dla załogi, brak przedstawienia jakiegokolwiek programu uzdrowienia sytuacji finansowej szpitala i kolejny rok ”na stracie” przy znacznym zadłużeniu i handlu długami.

Piotr Kurek przypomniał również, że na szpital nakładane były kary finansowe w związku z nieprawidłowościami w rozliczaniu kontraktów z NFZ. Ponadto związki zawodowe wielokrotnie sygnalizowały niewłaściwe relacje wewnątrz placówki.

Do końca tygodnia zostanie ogłoszony konkurs na stanowisko dyrektora. Miasto ogłosi również przetarg na opracowanie programu optymalizacji efektywności Szpitala Miejskiego.

Tadrzak ma trzymiesięczny okres wypowiedzenia, bez świadczenia pracy. W poniedziałek nie udało się nam skontaktować z odwołanym dyrektorem.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze