Bydgoszcz: po skargach pacjentów NFZ rozwiązuje umowę z przychodnią

Autor: KL,NFZ/Rynek Zdrowia • • 30 maja 2019 11:34

NFZ w trybie natychmiastowym wypowiedział umowę w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej bydgoskiemu NZOZ-owi "Leśna". Płatnik przyznaje, że tyle skarg, ile wpłynęło na placówkę, nie odnotowano w żadnym innym przypadku.

Bydgoszcz: po skargach pacjentów NFZ rozwiązuje umowę z przychodnią
FOT. Fotolia; zdjęcie ilustracyjne

Jak czytamy w oświadczaniu NFZ  decyzję podjęto z powodu udzielania przez przychodnię NZOZ Leśna w Bydgoszczy świadczeń w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej w sposób oraz w warunkach "istotnie nieodpowiadających wymogom określonym w obowiązujących przepisach prawa i w znacznym stopniu ograniczającym pacjentom dostępność do tych świadczeń".

NFZ w trybie natychmiastowym wypowiedział  umowę z poradnią urologiczną i ortopedyczną. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. 

- Oddział Funduszu zwrócił się już do wszystkich placówek POZ z prośbą, aby w tzw. okresie przejściowym przyjmowali pacjentów z NZOZ Leśna w Bydgoszczy. Przyjęcie to może się odbywać na zasadzie: złożenia deklaracji wyboru i przepisania się do nowej przychodni, bez konieczności składania deklaracji - tak, jak zgłoszenie do lekarza w trybie nagłym, w czasie wakacji poza domem - informuje NFZ. 

Decyzja o wypowiedzeniu to efekt lawiny skarg na działanie placówki,  po których nastąpiła kontrola w lecznicy. W jej toku ujawniono liczne uchybienia, których placówka nie usunęła. Chodziło m.in o nieobecność lekarzy i problemy z wystawianiem recept.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum