Bydgoszcz: po przegranym konkursie - skserowane skierownia ważne w innych przychodniach?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 08 lipca 2014 09:33

Po zmianach sieci poradni prowadzących rehabilitację Tomasz Pieczka, dyrektor kujawsko-pomorskiego oddziału NFZ zaproponował, żeby pacjenci zapisani w kolejkach do przychodni, które straciły kontrakt, skserowali swoje skierowania i rejestrowali się na te same terminy do placówek, które kontrakt mają.

Jak już pisaliśmy sprawa dotyczy ok. 4 tys. pacjentów, którzy są zarejestrowani do siedmiu zlikwidowanych z początkiem lipca przychodni (tyle straciło kontrakt z NFZ).

Po nowym rozdaniu kontraktów interweniują posłowie. Interesują ich m.in. warunki konkursu na świadczenia rehabilitacyjne i los pracowników przychodni.

Dyrektor Tomasz Pieczka ponowił swoją propozycję, by pacjenci już zarejestrowani do przychodni, które straciły kontrakt, skserowali swoje skierowania i na podstawie ksero rejestrowali się na te same terminy do przychodni, które kontrakt mają. A on deklaruje, że NFZ zapłaci za nadwykonania.

Podczas poniedziałkowego (7 lipca) spotkania zażądano od dyrektora deklaracji na piśmie w sprawie sfinansowania nadwykonań i ważności odbitek ksero skierowań. Poproszono także o podstawy prawne takich decyzji.

Parlamentarzyści zwrócą się w najbliższych dniach do Najwyższej Izby Kontroli o doraźną, szybką kontrolę przeprowadzenia konkursu, w którym, ich zdaniem, podmioty były nierówno traktowane. 

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum