Bydgoszcz: pielęgniarki sprawdzają się w zarządzaniu

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 11 stycznia 2011 10:03

Dyrekcja Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Jurasza w Bydgoszczy jest zadowolona z pierwszych efektów powierzenia najlepszym pielęgniarkom obowiązków menedżerskich w klinikach.

Bydgoszcz: pielęgniarki sprawdzają się w zarządzaniu

–  Pielęgniarki czuwają nad kosztami klinik i oddziałów, nad poprawnością realizacji kontraktu z płatnikiem. Biorą czynny udział w gospodarowaniu finansami, w tym w wydatkowaniu środków na zakupy słuźące realizacji procedur medycznych lub na wynagrodzenia – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Marta Laska, specjalista ds. PR w „Juraszu”.

I dodaje, że pracę menedżerów widać w poprawie poziomu kosztów.

Obecne zadłużenie lecznicy wynosi około 100 mln zł. Ostatnio szpital miał problemy z wypłatami dla pracowników kontraktowych.

Przypomnijmy, że eksperymentalny model zarządzania szpitalem uniwersyteckim obowiązuje we wszystkich klinikach. Opiera się on na założeniu, że kierownik kliniki powinien poświęcać swój czas na inne sprawy, niż bieżące zarządzanie.

– Zadaniem kierownika jest leczenie, ustawiczne dokształcanie się, w szpitalu uniwersyteckim dodatkowo też prowadzenie zajęć ze studentami – wyjaśnia dyrektor Jarosław Kozera.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum