Bydgoszcz: onkologia i urologia wysoko w rankingu

Autor: wyborcza.pl/Rynek Zdrowia • • 14 czerwca 2018 13:22

Według tegorocznego rankingu tygodnika „Wprost” bydgoskie szpitale są jednymi z najlepszych w kraju.

Najwyższe oceny w rankingu po raz kolejny zebrała chirurgia w Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Fot./źródło: strona Centrum Onkologii w Bydgoszczy

Najwyższe oceny po raz kolejny zebrała chirurgia w Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Według rankingu tygodnika „Wprost” jest najlepsza w kraju.

W zestawieniu wysoko są także: bydgoska urologia (Szpital Uniwersytecki nr 1 im. Jurasza zajął drugie miejsce, Oddział Kliniczny Urologii Onkologicznej w Centrum Onkologii szóste), a także okulistyka i kardiologia.

Jak informował w rozmowie z Gazetą Wyborczą prof. Wojciech Zegarski, szef kliniki chirurgii w Centrum Onkologii w Bydgoszczy, większość metod chirurgicznych i sposobów leczenia chirurgicznego nowotworów jest dostępna w bydgoskiej klinice W sposób minimalnie inwazyjny operowanych jest tu ok. 40 proc. chorych z rakiem żołądka, jelita grubego.

Bydgoskie CO wykonuje także zabiegi termoablacji wątroby, prowadzące do niszczenia termicznego przerzutów nowotworowych, których nie można wyciąć. Przeprowadzany jest tu również nowatorski zabieg Hipec - czyli hipertermia dootrzewnowa, wykonują to tylko trzy ośrodki w Polsce.

Więcej: wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum