×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Bydgoszcz: nowy SOR i intensywna terapia dostępne dla pacjentów od 2014 r.

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia03 grudnia 2013 09:45

W Szpitalu Uniwersyteckim im. dra Jurasza w Bydgoszczy we wrześniu otwarto nowoczesne oddziały ratunkowy i intensywnej terapii. Ich budowa pochłonęła 160 mln zł. Do tej pory nie udało się jednak zapewnić kadry i pieniędzy potrzebnych na ich faktyczne uruchomienie, które będzie możliwe dopiero na początku 2014 r.

Bydgoszcz: nowy SOR i intensywna terapia dostępne dla pacjentów od 2014 r.
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

To jeden z najnowocześniejszych obiektów w kraju. Na parterze znajduje się oddział ratunkowy, wyżej bloki operacyjne oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii z 19 stanowiskami zwykłymi, trzema izolowanymi septyczne i jednym ochronnym dla pacjentów o obniżonej odporności. Czwarta kondygnacja to pomieszczenia techniczne. Na dachu powstała podgrzewana płyta lądowiska dla helikopterów - informuje Gazeta Wyborcza.

Dyrekcja szpitala przyznaje, że placówka jest w trudnej sytuacji finansowej (NFZ nie zapłacił około 24 mln zł za nadwykonania z lat 2010-12 ) i redukuje koszty, dlatego na razie nie stać było szpitala na realizację większej liczby świadczeń i zatrudnienie dodatkowego personelu, niezbędnego dla nowych oddziałów.

Dyrekcja podkreśla także, iż znalezienie obsady dla oddziału anestezjologii i intesywnej terapii będzie bardzo trudne, ponieważ brakuje specjalistów. Ten problem nie dotyczy oddziału ratunkowego. 

Więcej:  www.gazeta.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze