Bydgoszcz: niska wycena usług=mniej łóżek szpitalnych

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 17 sierpnia 2009 11:17

Dyrekcja 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Bydgoszczy planuje zmniejszyć liczbę łóżek na oddziale paraplegii z 14 do czterech.

Bydgoszcz: niska wycena usług=mniej łóżek szpitalnych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Powodem jest zbyt niska wycena usług przez NFZ. Za pierwsze półrocze tego roku funkcjonowanie paraplegii przyniosło placówce 1,5 mln zł strat.
Komendant szpitala nie chce kredytować działalności oddziału z budżetu szpitala.

– Aby oddział na siebie zarabiał, musielibyśmy dostawać trzy razy tyle pieniędzy co teraz, czyli około 500 zł na jednego pacjenta – wyjaśnia komendant Krzysztof Kasprzak.

Oddział paraplegii wojskowego szpitala wchodzi w skład kliniki rehabilitacji. Trafiają tutaj osoby po udarach, operacjach neurochirurgicznych, z ciężkimi uszkodzeniami mózgu i rdzenia.

Andrzej Purzycki, dyrektor ds. lecznictwa oddziału Funduszu w Bydgoszczy nie przewiduje wzrostu poziomu finansowania usług przez płatnika, z braku środków.

Konsekwecją mniejszej liczby łóżek na oddziale będą dłuższe kolejki pacjentów. W drugim z bydgoskich szpitali, który ma oddział paraplegii, chorzy na przyjęcie czekają ponad sto dni. Niezwłocznie przyjmowani są jedynie ci pacjenci, których stan nie pozwala na czekanie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze