Bydgoszcz: mniej łóżek na neurologii, więcej na rehabilitacji

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 26 lutego 2014 11:11

Oddział neurologiczny w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. dr E. Warmińskiego w Bydgoszczy został przeniesiony na drugie piętro, o 30 proc. zmniejszono także liczbę łóżek. Już kilka dni po przeprowadzce do lecznicy wpłynęła skarga od niezadowolonej pacjentki.

Placówka przekonuje jednak, że komfort pobytu pacjentów na oddziale neurologii został utrzymany na tym samym poziomie, ponieważ zachowano ten sam rozkład i standard sal co wcześniej - informuje Gazeta Wyborcza.

Oddział miał wprawdzie 18 łóżek, a obecnie ma 12, ale też dysponuje w br. kwotą o 600 tys. zł mniejszą niż w roku ubiegłym. Jak zapewnia dyrekcja, zmniejszenie liczby łóżek nie oznacza zatem de facto zmniejszenia oddziału, ponieważ nawet przy 12 łóżkach byłby on w stanie realizować kontrakt na poziomie z roku 2013.

W lecznicy powstało natomiast nowoczesne Centrum Rehabilitacji. Udało się także wynegocjować wyższy kontrakt (na pierwsze półrocze blisko trzykrotnie większy niż w analogicznym okresie ub.r.). Na rehabilitacji liczba łóżek zwiększyła się z 12 do 25.

Więcej: bydgoszcz.gazeta.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum