Bydgoszcz: kolejki w internecie krótsze od rzeczywistych

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 26 lipca 2011 20:59

Listy kolejkowe pacjenci mogą śledzić na stronie NFZ. Te opisane w sieci często są jednak nieprawdziwe. Niektóre przychodnie i szpitale w województwie kujawsko-pomorskim nie przesyłają bowiem potrzebnych informacji i wprowadzają chorych w błąd.

Bydgoszcz: kolejki w internecie krótsze od rzeczywistych
Przychodnie i szpitale mają obowiązek co miesiąc przesyłać do NFZ informacje o średnim czasie oczekiwania na przyjęcie do poradni bądź na oddział. Fundusz umieszcza je na swojej stronie internetowej.

Pacjent może więc sprawdzić, gdzie jest najkrótsza w województwie kolejka do danego specjalisty albo w którym szpitalu zostanie najszybciej przyjęty na oddział. Problem w tym, że lista publikowana na stronie internetowej nie oddaje rzeczywistości.

W Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. J. Biziela w Bydgoszczy na przyjęcie do poradni endokrynologicznej, jak wynika z informacji internetowej, trzeba czekać 254 dni. W samej placówce można uzyskać już inne informacje. Do endokrynologa prowadzone są zapisy na maj przyszłego roku. Znacznie więc później, niż wynika z internetowej kolejki - przynajmniej o 50 dni. Skąd rozbieżności?

- Informacje na stronie NFZ dotyczą czerwca. I wtedy faktycznie pacjenci tyle oczekiwali na przyjęcie do endokrynologa. Teraz ten czas znacząco się wydłużył - informuje Kamila Wiecińska, rzeczniczka Biziela

Na stronie Funduszu brakuje także informacji kolejkach do wszystkich poradni. Urzędnicy NFZ mówią, że sytuacja z listą kolejkową i tak już się poprawia. Otrzymują już dane od 97 proc. przychodni i szpitali działających w województwie.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum