Bydgoszcz: jest już nowy dyrektor uniwersyteckiej jedynki

Autor: Gazeta Wyborcza,MS/Rynek Zdrowia • • 03 września 2013 12:32

Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prof. Andrzej Tretyn powołał nowego dyrektora Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy. Został nim Jacek Kryś, dotychczasowy zastępca dyrektora ds. technicznych i logistyki.

Bydgoszcz: jest już nowy dyrektor uniwersyteckiej jedynki
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Przypomnijmy, że w ub. tygodniu rektor zwolnił ze stanowiska dyrektora Jarosława Kozerę, który sprawował tę funkcję od 2010 r. Według oficjalnego komunikatu powodem rozwiązania umowy jest pogarszająca się sytuacja finansowa szpitala i konflikt między dyrekcją a częścią pracowników.

Kozera w specjalnym oświadczeniu napisał: "Zdaję sobie sprawę, że podejmowane przeze mnie decyzje były niepopularne, ale ze względu na realizowany plan restrukturyzacyjny konieczne".

Były dyrektor realizował plan naprawczy, na który dostał 100 mln zł pożyczki z Agencji Rozwoju Przemysłu. Szukał oszczędności, m.in. redukując kadrę. W zeszłym roku zwolnił kilku znanych chirurgów, a w czerwcu br. czterech lekarzy oddziału ratunkowego. Gdy kolejnym chciał obniżyć pensję, ci złożyli wypowiedzenia. W ślad za nimi poszło następnych 17 pracowników. W związku z sytuacją na oddziale na dyrektora wpływały liczne skargi.

Nowy dyrektor Jacek Kryś to absolwent wydziału cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Tam też pracował na początku jako programista, a następnie w Bydgoszczy w zespole informatyki Pomorskiego Okręgu Wojskowego. Od 2005 do 2010 r. kierował sekcją informatyki w szpitalu im. Biziela, od 2010 r. jest zatrudniony w lecznicy im. Jurasza. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze