Bydgoszcz: dziecko diagnozowane nocą w szpitalu - nie było uchybień

Autor: Tok FM, DMX/Rynek Zdrowia • • 29 sierpnia 2011 18:34

Według Marty Laski, rzeczniczki Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Jurasza w Bydgoszczy wszystkie działania lekarzy, którzy opiekowali się chorą dziewczynką zostały przeprowadzone poprawnie.

Bydgoszcz: dziecko diagnozowane nocą w szpitalu - nie było uchybień
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Podobne stanowisko ma Kujawsko Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ. Jak informuje jego rzecznik Barbara Nawrocka Fundusz nie znalazł podstaw do tego, by nałożyć jakąkolwiek karę na szpital Jurasza, zasady umowy z NFZ nie zostały złamane, a wszystkie procedury zostały dopełnione - podaje portal Tokfm.pl.

Przypomnijmy, że w nocy z 23 na 24 lipca matka z 6-letnią gorączkującą córką (okazało się, że dziecko miało sepsę), przez trzy godziny szukała nocą pomocy w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. Jurasza w Bydgoszczy.

Dyżurujący na izbie przyjęć lekarz, specjalista chirurgii dziecięcej, zlecił wykonanie USG jamy brzusznej, konsultację laryngologiczną i badanie stawu biodrowego. Nie udzielił jednak informacji, gdzie na terenie szpitala można badania wykonać. Pomocy w tej sprawie nie udzielił także nikt spośród szpitalnego personelu.

Po kilku godzinach (tyle ostatecznie zajęło wykonanie badań) kobieta trafiła z dzieckiem ponownie na izbę przyjęć. Lekarz pediatra postawił diagnozę - posocznica. Dziewczynkę błyskawicznie przewieziono do szpitala zakaźnego.

Więcej: www.tokfm.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze