Bydgoszcz: decyzja o zwolnieniu dyrektora "Biziela" - nieodwołalna

Autor: Express Bydgoski/Rynek Zdrowia • • 01 maja 2010 13:18

Prorektor ds. Collegium Medicum UMK wyjaśniała powody kontrowersyjnej decyzji władz uczelni, dotyczącej zwolnienia dyrektora szpitala im. Biziela.

Jak podaje Express Bydgoski, rektor toruńskiej uczelni odwołał Andrzeja Motuka, dyrektora Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy, bo ten, zdaniem Komisji Budżetowej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, założył zbyt duże straty finansowe na br.

Sam dyrektor jest zdania, że to tylko pretekst. W rozmowie z gazetą zapewnił, że sytuacja ekonomiczna „Biziela” jest dobra, a jeśli coś zagraża jej stabilności, to właśnie połączenie ze Szpitalem Uniwersyteckim im. Jurasza. 

Pracownicy nie ukrywają zdumienia i niepokoju o los lecznicy. Podczas zamkniętego dla mediów spotkania z ordynatorami szpitala, prof. Małgorzata Tafil-Klawe, prorektor do spraw Collegium Medicum UMK, przedstawiła motywy odwołania dyrektora Motuka.

Leszek Kowalik, p.o. dyrektora szpitala, poinformował, że obie strony wymieniły argumenty, ale o wycofaniu się władz uczelni z decyzji odwołania doktora nie było mowy.

więcej na http://www.express.bydgoski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum