Bydgoszcz: czy lekarze zapłacą za przekraczanie limitów

Autor: tvpinfo.pl/Rynek Zdrowia • • 25 sierpnia 2009 16:18

Kilkunastu ordynatorów Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. Jana Biziela w Bydgoszczy zostanie obciążonych kosztami ponadlimitowych świadczeń wykonanych na ich oddziałach - podaje tvp.info.

Bydgoszcz: czy lekarze zapłacą za przekraczanie limitów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Decyzję podjął dyrektor placówki: wykonywanie nadliczbowych zabiegów grozi lecznicy zadłużeniem.

SU nr 2 w Bydgoszczy przekroczył limit świadczeń o prawie 200 tysięcy złotych. Zapotrzebowanie na leczenie w tym szpitalu jest dużo większe niż zabiegi zakontraktowane przesz NFZ.

W związku z przekroczeniem limitu, ordynator oddziału chirurgii będzie musiał zwrócić pieniądze za tzw. nadwykonania. Podobny rachunek otrzyma jeszcze 10 innych ordynatorów bydgoskiego szpitala. Od września ich pensje zostaną zmniejszone o koszty, które muszą zwrócić szpitalowi za świadczenia.

Decyzja dyrektora szpitala w Bydgoszczy zbulwersowała pacjentów, którzy w specjalnym liście  żądają wycofania kar dla lekarzy.

Z powodu problemów finansowych NFZ, również inni dyrektorzy bydgoskich placówek nie wykluczają wprowadzenia podobnych sankcji.

- Nie sądzę, abym wprowadził podobne zasady, ale... wszystko zależy od sytuacji w NFZ - mówi tvp.info Krzysztof Tadrzak, dyrektor Szpitala Miejskiego.

Obciążanie lekarzy kosztami nadlimitów może oznaczać wstrzymywanie wielu operacji oraz wydłużenie kolejek pacjentów, oczekujących na zabiegi.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze