Bydgoszcz: czy chirurdzy odejdą ze Szpitala im. Biziela

Autor: Express Bydgoski/Rynek Zdrowia • • 09 maja 2014 21:30

W lipcu Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Bydgoszczy zacznie zatrudniać pracowników na oddziale chirurgii dziecięcej. Czy oznacza to początek końca chirurgii w Szpitalu im. Biziela?

Jak podaje Express Bydgoski, pracownicy Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy obawiają się, że kadra z Biziela przejdzie do nowego oddziału chirurgii dziecięcej w szpitalu dziecięcym.

Proces rekrutacji pracowników chirurgii dziecięcej w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym ma rozpocząć się w lipcu. Najpierw w konkursie zostanie wybrany ordynator, potem pielęgniarka oddziałowa, bo w jej wyborze musi już brać udział ordynator. Następnie zatrudniony zostanie pozostały personel.

Czy wśród niego będą osoby pracujące obecnie w Bizielu? Dyrekcja dziecięcej lecznicy zapewnia, że jeśli personel z szpitala uniwersyteckiego będzie chciał pracować w placówce, dostanie szansę. Nie ma jednak mowy o automatycznym przejęciu personelu na nowy oddział.

Na oddziale chirurgii dziecięcej powstaje obecnie blok operacyjny. Pierwszych pacjentów oddział ma przyjąć już we wrześniu.

Więcej: www.express.bydgoski.pl
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum