Bydgoszcz: codzienne dyżury wracają do największych szpitali

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 26 września 2011 19:23

Największe bydgoskie szpitale, pod presją mediów i po interwencji NFZ, wycofały się z porozumienia, w ramach którego dzieliły się dyżurami.

Bydgoszcz: codzienne dyżury wracają do największych szpitali
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Trzy największe lecznice w mieście Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza, Szpital Uniwersytecki nr 2 im. Jana Biziela oraz 10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Bydgoszczy zawarły porozumienie, na mocy którego podzieliły się opieką nad pacjentami trafiającymi do oddziałów ratunkowych - pisze Gazeta Pomorska.

"Porozumienie wielkiej trójki” - jak lokalne media nazwały ten dyżurowy alians - dotyczyło nie tylko pacjentów przywożonych przez karetki, ale również tych, którzy ze złamaną ręką czy nagłym urazem np. oka sami szukają pomocy w oddziale ratunkowym.

Jednak po tym, jak media nagłośniły przypadki odsyłania pacjentów do dyżurującej lecznicy, zareagował Kujawsko-Pomorski Oddział NFZ. Jak informuje Barbara Nawrocka, rzecznik oddziału, Fundusz wysłał dwa pisma - 9 sierpnia i 12 września.

W drugim NFZ prosił dyrekcję dwóch szpitali - "Biziela” i Jurasza” o usunięcie ze stron internetowych grafika z dyżurami. Barbara Nawrocka podkreśla, że w kontraktach zawartych ze szpitalami nie ma pojęcia "ostry dyżur” i pacjent ma prawo wybrać szpital, jaki chce.

Grafik z dyżurami już zniknął ze stron internetowcych  Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza oraz Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. Jana Biziela.

Więcej: www.gazetapomorska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze