Bydgoszcz: blisko 6 mln zł do zwrotu po kontroli NFZ w szpitalach

Autor: DM, Gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 14 lutego 2011 17:14

Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ w Bydgoszczy (KP OW NFZ) skontrolował 29 szpitali. Zakwestionował świadczenia na łączną kwotę 5,949 mln zł i nałożył kary w wysokości 495,131 tys. zł

Bydgoszcz: blisko 6 mln zł do zwrotu po kontroli NFZ w szpitalach

Jak informuje nas Barabara Nawrocka, rzecznik prasowy KP OW NFZ, najczęstszymi nieprawidłowościami, które stwierdził wydział kontroli realizacji umów Funduszu były: błędna kwalifikacja wykonanych świadczeń do zapłaty, wykazywanie hospitalizacji z tymi samymi procedurami w okresie krótszym niż 14 dni, nieprawidłowa kwalifikacja procedur  w zakresie JGP (jednorodne grupy pacjentów), prowadzenie dokumentacji medycznej niezgodnie z zapisami rozporządzenia ministra zdrowia oraz brak dokumentacji i brak wpisów.

Niektóre szpitale będą się odwoływać od decyzji NFZ.

Jak mówi w portalu gazeta.pl Kamila Wiecińska, rzeczniczka Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy, placówka będzie teraz przesyłać dokumentację do oddziału NFZ. Liczy na to, że odwołanie zostanie uznane, wówczas lecznica dostanie pieniądze z powrotem.

Od decyzji NFZ odwołują się też między innymi 10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką oraz Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. dr. Emila Warmińskiego w Bydgoszczy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum