×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Bydgoszcz: będzie lepiej za te same pieniądze?

Autor: gazeta.pl/Rynek Zdrowia05 listopada 2013 10:18

Bydgoskie szpitale zaalarmowały, że Fundusz proponuje znacznie mniej pieniędzy na leczenie w przyszłym roku.

Bydgoszcz: będzie lepiej za te same pieniądze?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
- Większość szpitali dostała niższe propozycje w aneksach na przyszły rok. Dostaną mniej od kilku do kilkunastu procent. Dla przykładu: w Centrum Onkologii będzie to około 10 proc. Na niektóre zabiegi skończą się pieniądze już w połowie roku - alarmował poseł Tomasz Latos (PiS), przewodniczący sejmowej komisji zdrowia.

Poseł zwołał spotkanie parlamentarzystów z dyrektorem Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Bydgoszczy, Tomaszem Pieczką. Ten miał zapewnić parlamentarzystów, że kontrakty nie będą niższe.

- Zabezpieczenie świadczeń jest dla nas priorytetem. Musimy docenić szpitale oblegane, zdiagnozować kolejki, sprawdzić, które szpitale mają nadwykonania, a które nie zrealizowały zadań. Naszym celem jest zwiększenie dostępności lekarzy, do których dziś są gigantyczne kolejki. Chcę zapewnić, że przy tym samym budżecie przyszły rok będzie lepszy dla pacjentów - mówił Pieczka.

- Najważniejsza jest deklaracja dyrektora kujawsko-pomorskiego Funduszu, że kwoty zaproponowane w aneksach są wyjściowe, każdy szpital może je negocjować.To powinny być twarde, merytoryczne negocjacje - podkreślała po spotkaniu Anna Bańkowska (SLD).

Więcej: http://bydgoszcz.gazeta.pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze