Bydgoszcz: b. wicemarszałek będzie szefem szpitala dziecięcego?

Autor: Express Bydgoski/Rynek Zdrowia • • 08 września 2016 08:33

Edward Hartwich, jeszcze niedawno wicemarszałek województwa, ma zostać niebawem dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy. Zdaniem Tomasza Latosa, zastępcy przewodniczącego sejmowej komisji zdrowia (PiS), kandydatura Hartwicha to droga do ręcznego sterowania szpitalem.

Komisja konkursowa ma zarekomendować zarządowi województwa kandydaturę Edwarda Hartwicha. Fot. Archiwum

Jak informuje Express Bydgoski, konkurs na stanowiska dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy zarząd województwa ogłosił pod koniec czerwca. Niedawno komisja konkursowa zakończyła pracę. Ma zarekomendować zarządowi województwa kandydaturę Edwarda Hartwicha.

Iwona Kozłowska, członek komisji konkursowej, do niedawna posłanka PO stwierdza, że Hartwich świetnie zaprezentował się przed komisją konkursową i spełnił jej oczekiwania. Ostateczna decyzja o wyborze kandydata należy jednak do zarządu województwa

Rekomendacja komisji konkursowej nie na wszystkich zrobiła dobre wrażenie. Zdaniem Tomasz Latosa, kandydatura Hartwicha to droga do ręcznego kierowania szpitalem przez marszałka Piotra Całbeckiego. Jego zdaniem to, że ktoś dobrze lub źle sprawdzał się w strukturach samorządowych, nie ma żadnego znaczenia przy bieżącym kierowaniu szpitalem.

Więcej: www.expressbydgoski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum