Bydgoszcz: PET kupiony nielegalnie?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 14 listopada 2009 11:30

Centrum Onkologii kupiło PET z naruszeniem prawa - tak twierdzą kontrolerzy NIK.

Positron emission tomography, PET. Foto: www.medical.siemens.com

Z opublikowanego przez raportu NIK wynika, że Ministerstwo Zdrowia w listopadzie 2008 roku podjęło decyzję o przyznaniu Centrum Onkologii w Bydgoszczy 10 mln zł na zakup drugiego urządzenia PET-CT wbrew ustaleniom Komisji Konkursowej.

Zdaniem NIK decyzja ta była niecelowa i niegospodarna, gdyż jeden PET-CT już funkcjonujący w Centrum Onkologii był wykorzystywany zaledwie w 50 procentach. Dlatego zakup drugiego urządzenia został przeprowadzony z naruszeniem prawa - stwierdzili kontrolerzy z Najwyższej Izby Kontroli

O sprawie zrobiło się głośno, kiedy PiS oskarżył dyrektora Zbigniew Pawłowicz, senatora PO, że dzięki partyjnym koneksjom "załatwił sobie" w ministerstwie 10 mln zł na zakup  aparatu PET.

– To są zarzuty wobec ministra, a nie naszej placówki. Poza tym w raporcie NIK jest sporo błędów merytorycznych, nie wspominając już o fakcie, że nigdy nie było u nas żadnego kontrolera, który mógłby stwierdzić, jak wykorzystujemy nasze urządzenie – stwierdził Mieszko Czernecki z biura prasowego Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum