Bydgoszcz: NFZ przedstawia dane i kwoty

Autor: LJ/Rynek Zdrowia • • 14 czerwca 2013 13:41

Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ przestawił dane dotyczące finansowania procedur ratujących życie oraz zabiegów nielimitowanych.

Bydgoszcz: NFZ przedstawia dane i kwoty
Jak wyjaśnia Tomasz Pieczka, dyrektor kujawsko-pomorskiego oddziału Funduszu, NFZ nie uchyla się od płacenia lecznicom za ratowanie życia pacjentów. Sytuację płatnika wyjaśnił na konferencji, która odbyła się 14 czerwca w siedzibie Funduszu w Bydgoszczy.

Według danych oddziału Funduszu, w 2012 roku udział w budżecie niezapłaconych świadczeń ratujących życie w rodzaju leczenie szpitalne wynosił 0,95 procenta, przy budżecie wynoszącym 1,637 mld zł.

Jak szacuje Fundusz, w 2012 roku kwota niezapłaconych nadwykonań z tytułu zabiegów ratujących życie to 15,6 mln zł, zaś innych niż ratujące życie to 65,1 mln zł. Jednocześnie płatnik przypomina, że wypłacona szpitalom kwota za świadczenia ponad umowne sięga 555 mln zł.

Środki przewidziane na zawarcie ugód przez OW NFZ w Bydgoszczy za 2012 rok wynoszą 17,8 mln zł na ugody oczekujące na podpisanie i 10,7 mln na umowy już podpisane.

Kwota przewidziana na ugody świadczeń nielimitowanych na 2012 rok to 10,5 mln zł.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum