Bydgoszcz: Centrum Onkologii z najwyższą jakością świadczeń w Polsce

Autor: Wyborcza.pl, DMX/Rynek Zdrowia • • 13 lipca 2012 20:14

Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy zostało ocenione przez rządowe Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJOZ) najlepiej w kraju.

W dniach 18-20 czerwca 2012 r. w bygdoskim Centrum Onkologii miała miejsce wizyta komisji akredytacyjnej CMJOZ. Raport sporządzony po kontroli  wskazuje na spełnienie przez szpital 94 proc. standardów akredytacyjnych - dowiadujemy się z komunikatu Centrum Onkologii w Bydgoszczy

Maksymalnie audytorzy mogą przyznać 100 punktów. Centrum Onkologii dostało 94. Jerzy Hennig, dyrektor Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia zaznacza, że to najlepszy wynik w kraju.

Według portalu Wyborcza.pl po wprowadzeniu zaostrzonych kryteriów oceny trzy lata temu, wiele szpitali nie przechodzi audytu, po którym przyznawana jest akredytacja Ministerstwa Zdrowia.

W 2010 r. na 44 lecznice starające się o certyfikat odpadło 10, w ubiegłym roku - 12 na 51. Obecnie certyfikaty ministerialne posiada 105 szpitali na około 800 lecznic funkcjonujących w Polsce.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum