Bydgoszcz: Centrum Onkologii podpisało porozumienie z NFZ

Autor: DM/Rynek Zdrowia • • 04 marca 2011 10:44

4 marca podpisaniem porozumienia zakończyły się negocjacje Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ z Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy.

Bydgoszcz: Centrum Onkologii podpisało porozumienie z NFZ

Jak poinformowała portal rynekzdrowia.pl Barbara Nawrocka, rzecznik prasowy  Kujawsko-Pomorskiego OW NFZ, umowa z Centrum Onkologii w Bydgoszczy została zawarta na trzy kwartały, tj. do końca września 2011 roku.

Negocjacje dotyczące kontraktu przdłużały się, ponieważ możliwości płatnicze NFZ są niższe, niż potrzeby i oczekiwania szpitala w bieżącym roku, któremu brakuje 25 mln zł. Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy było jedynym szpitalem w regionie, który jeszcze nie miał umowy z NFZ na 2011 r.

Zbigniew Pawłowicz, dyrektor Centrum tłumaczy nam, że porozumienie zostało podpisane tylko na trzy kwartały, ponieważ propozycja NFZ nie zmieniła się w stosunku do tego, co Fundusz zaproponował na samym początku negocjacji, tłumacząc, że nie ma więcej środków.

- Po trzech kwartałach NFZ przeanalizuje realizację swoich planów, a my będziemy mieli dane z wykonania kontraktu i wrócimy do negocjacji - mówi nam Zbigniew Pawłowicz. Jak tłumaczy, w momencie, kiedy w pierwszym półroczu zostanie wyczerpana kwota kontraktu, wówczas będzie to podstawa do zwiększenia finansowania.

Dyrektor nie zgadzał się na brak dodatkowego finansowania na leczenie pacjentów spoza województwa kujawsko-pomorskiego. Z wyliczeń dyrekcji Centrum wynika, że pacjenci z innych regionów, którzy korzystają ze świadczeń medycznych w bydgoskim ośrodku onkologicznym, stanowią blisko 30 proc. wszystkich osób tam przyjmowanych. Ich leczenie to w skali roku to znaczne obciążenie dla szpitala.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum