Bydgoszcz: Centrum Onkologii nadal negocjuje kontrakt

Autor: PM/TVP/Rynek Zdrowia • • 01 marca 2011 11:58

Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy wciąż nie ma kontraktu z NFZ. Kontynuację rozmów na ten temat zapowiedziano na 4 marca (piątek).

Bydgoszcz: Centrum Onkologii nadal negocjuje kontrakt

Obie strony negocjacji ‒ szpital i NFZ ‒ deklarują wolę osiągnięcia porozumienia. Dyrekcje Centrum Onkologii i NFZ zapewniają, że pomimo braku kontraktu szpital będzie działał normalnie, a pacjenci przyjmowani i leczeni bez ograniczeń.  

‒ Najważniejsze jest dobro pacjenta. Obydwaj dyrektorzy zgodnie wczoraj podkreślali, że szpital będzie działał normalnie, tak jak do tej pory ‒ mówi w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Barbara Nawrocka, rzeczniczka Kujawsko-Pomorskiego OW NFZ.  

Jak informowała TVP Bydgoszcz, możliwości płatnicze Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ są niższe niż potrzeby i oczekiwania szpitala w bieżącym roku, któremu brakuje 25 mln złotych. 

‒ Rozmowy handlowe jeszcze się nie zakończyły i na tym etapie nie komentujemy spraw finansowych. Mamy nadzieje, że uda się osiągnąć kompromis, ale to będzie wiadomo na pewno dopiero w piątek (4 marca) ‒ mówi portalowi rynekzdrowia.pl Barbara Nawrocka. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum