Bydgoszcz: 5,5 mln zł straty w wojskowym szpitalu. MON zawiadamia prokuraturę

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 13 czerwca 2019 09:20

Po kontroli w 10. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką SP ZOZ w Bydgoszczy, która wykazała szereg nieprawidłowości, resort obrony odwołał dotychczasowego komendanta lecznicy i zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa.

Bydgoszcz: 5,5 mln zł straty w wojskowym szpitalu. MON zawiadamia prokuraturę
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Departament Kontroli MON analizował dokumentację szpitala z lat 2014-2018. Kontrolerzy stwierdzili, że w przypadku dziewięciu inwestycji doszło do działań niezgodnych z obowiązującymi przepisami na etapie przygotowania, realizacji i rozliczania projektów. Wykryto również naruszenia wydatków dotyczących dostaw i usług.

Wskazane przez kontrolerów nieprawidłowości, według szacunków resortu, wyniosły ponad 5,5 mln złotych. Po kontroli złożono do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Zgodnie z decyzją dyrektor Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia z  30 maja 2019 r. stanowisko komendanta bydgoskiej placówki objął płk dr n. med. Robert Szyca. Dotychczasowego szefa lecznicy płk. Jarosława Marciniaka resort obrony przeniósł do rezerwy kadrowej (zarządzał szpitalem od 2015 roku).

Płk dr Robert Szyca jest absolwentem WAM w Łodzi. Od 1997 roku jest związany z 10. Wojskowym Szpitalem Klinicznym z Polikliniką SP ZOZ, w którym przeszedł wszystkie szczeble w hierarchii. W trakcie służby w 10. WSzKzP SP ZOZ w Bydgoszczy kontynuuje swoją działalność naukową uzyskując specjalizacje w dziedzinach chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej, organizacji ochrony zdrowia oraz tytuł doktora nauk medycznych.

Więcej: bydgoszcz.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum