Busko-Zdrój: żeby zachować kontrakt, chcą zlecić podwykonawstwo

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 09 lutego 2010 15:48

Szpital Rejonowy w Busku-Zdroju ma kontrakt z NFZ, a Szpital Dziecięcy

Przeprowadzanie operacji ortopedycznych, podobnie jak wielu innych inwazyjnych zabiegów, wymaga spełnienia wymogów NFZ.

Szpital Rejonowy w Busku–Zdroju ma kontrakt z NFZ i pieniądze na zabiegi wszczepienia endoprotez, ale na oddziale ortopedycznym pracuje tylko czterech specjalistów. Trzech bowiem odeszło do innego szpitala. Ryszard Skrzypek, dyrektor szpitala twierdzi, że przy tak skromnej obsadzie kadrowej trudno przeprowadzać planowe zabiegi, zwłaszcza teraz – zimą, gdy jest dużo pracy związanej z przypadkami nagłymi.

Szpital Dziecięcy „Górka” natomiast nie w pełni wykorzystuje swój potencjał.

W szpitalu rejonowym wpadli więc na pomysł, by szpital dziecięcy stał się podwykonawcą umowy z NFZ, przeprowadzał u siebie zabiegi wszczepienia endoprotez, a bezpośrednio po operacji przewoził pacjentów do szpitala powiatowego – pisze Gazeta Wyborcza.

Szpital „Górka” na zabiegach wszczepiania endoprotez pacjentom z drugiego szpitala mógłby zarobić 800 tys. zł, a powiatowy utrzymałby kontrakt.
Obie placówki są w trakcie ustalania szczegółów umowy. Jej podpisanie zależeć będzie od tego, jaki wynik da rachunek opłacalności przedsięwzięcia dla obu stron.

Przeszkód formalnych w zawarciu takiego porozumienia nie ma. Jak twierdzi Beata Szczepanek, rzecznik prasowy Świętokrzyskiego Oddziału NFZ, wszystkie zapisy umowy muszą tylko być zgodne z rozporządzeniami ministra zdrowia i zarządzeniami prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia oraz umową zawartą z oddziałem NFZ.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum