Busko-Zdrój: w szpitalu został zamknięty oddział geriatrii, powodem jest...

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 kwietnia 2020 18:05

Oddział geriatrii w szpitalu powiatowym w Busku-Zdroju został zamknięty po tym, jak okazało się, że u jednej z pacjentek potwierdzono zakażenie koronawirusem. Grzegorz Lasak, dyrektor placówki powiedział PAP, że to starsza kobieta z powiatu buskiego.

Szpital w Busku-Zdroju; FOT. szpitalbusko.pl

Zaznaczył, że pacjentka trafiła do szpitala jeszcze przed świętami. Ze względu na wiek od początku była traktowana jako osoba z grupy zwiększonego ryzyka i przebywała w osobnej sali.

 Niestety, wynik wykazał obecność koronawirusa w organizmie pacjentki. Kobieta została przewieziona na oddział zakaźny do jednoimiennego Szpitala Powiatowego w Starachowicach i tam jest leczona. Natomiast od dziś oddział geriatryczny jest zamknięty - powiedział Lasak.

Badania przeprowadzone u innych pacjentów z oddziału nie stwierdziły zakażenia koronawirusem. W zależności od stanu zdrowia, trafili do domów lub zostali przeniesieni na oddział internistyczny.

- Na wtorek jest zaplanowana dezynfekcja oddziału. Wszystkie osoby z personelu, które uznają, że jest to potrzebne, będą przebadane - dodaje dyrektor Lasak.

Wiktor Dziarmaga (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum