Busko-Zdrój: uzdrowisko i szpital liczą na pacjentów z zagranicy

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 28 marca 2017 09:20

Podczas marcowych targów ITB Berlin Uzdrowisko Busko-Zdrój podpisało porozumienie z IQS CERT EZIG (Europejskim Zgrupowaniem Interesów Gospodarczych), które współpracuje z kasami chorych oraz podmiotami z branży medycznej w Niemczech, Holandii, Szwajcarii, Austrii i Skandynawii. Kooperacja oraz certyfikat IQS MED, który otrzymał Uzdrowiskowy Szpital Kompleksowej Rehabilitacji "Krystyna", mają pomóc w pozyskiwaniu gości i pacjentów z zagranicy.

Busko-Zdrój: uzdrowisko i szpital liczą na pacjentów z zagranicy
Sanatorium w Busku-Zdroju leczy m.in dolegliwości ortopedyczno-urazowe, reumatologiczne, kardiologiczne, neurologiczne, dermatologiczne. Fot. archiwum

Jak tłumaczy Gerard Jakubowski, kierownik działu marketingu Uzdrowiska Busko-Zdrój, dzięki temu porozumieniu znacznie szerzej otwierają się rynki europejskie. Zdradza, że w kręgu zainteresowań uzdrowiska są zwłaszcza Niemcy i kraje skandynawskie.

Sanatorium w Busku-Zdroju leczy m.in dolegliwości ortopedyczno-urazowe, reumatologiczne, kardiologiczne, neurologiczne, dermatologiczne oraz rehabilituje pacjentów z dziecięcym porażeniem mózgowym.

Uzdrowiskowy Szpital Kompleksowej Rehabilitacji "Krystyna", który jest jego częścią, to pierwsza w Polsce placówka sanatoryjna z certyfikatem IQS MED - otrzymał go na początku br.

Audyt polegał na ocenie m.in. specjalizacji, infrastruktury, zasobów, organizacji i zarządzania, realizacji usług medycznych, komunikacji i informacji, bezpieczeństwa, minimalizacji ryzyka zakażeń, zadowolenia klientów, zarządzania ryzykiem, poziomu realizacji usług - wylicza na łamach Rzeczpospolitej Gerard Jakubowski.

Świętokrzyskie uzdrowisko jest przygotowane na obsługę ok. 500 pacjentów z Niemiec rocznie. Łącznie obsługuje w tym czasie ponad 25 tys. pacjentów. 

Więcej: www.rp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum