Busko-Zdrój: szpital zamyka oddział urologiczny

Autor: KL/Rynek Zdrowia • • 13 czerwca 2011 13:44

Szpital Rejonowy w Busku-Zdroju zlikwidował oddział urologiczny. W zamian od 1 lipca w lecznica będzie wykonywać zabiegi z zakresu urologii w ramach chirurgii jednego dnia.

Busko-Zdrój: szpital zamyka oddział urologiczny
- Nie było innego wyjścia, od dawna szpital borykał się z problemami kadrowymi na tym oddziale. Obecnie pozostał nam jeden specjalista, a to za mało, by zapewnić dalsze funkcjonowanie oddziału - przyznaje w rozmowie portalem rynekzdrowia.pl Grzegorz Gałuszka, dyrektor ZOZ w Busku-Zdroju.

Dodaje: - Jedyne, co mogliśmy zrobić, aby naszym pacjentom zagwarantować dostęp do chociażby podstawowej opieki w tym zakresie, to wystąpienia do płatnika o możliwość finansowania pewnych świadczeń urologicznych w ramach jednodniowych zabiegów.

Takie świadczenia szpital będzie oferował od 1 lipca. Dyrektor Gałuszka jednak zapewnia, że dołoży wszelkich starań, by w szpitalu ponownie uruchomiono oddział urologiczny.

- W obecnej chwili to trudne, ponieważ w regionie brakuje lekarzy tej specjalizacji. Liczę jednak, że być może po wiosennej lub jesiennej sesji uda się zatrudnić kogoś z nowych absolewntów - zaznacza dyrektor.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum