Busko: Sprawdzą przetarg w szpitalu...

Autor: Gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 18 października 2010 16:07

Oddala się perspektywa utworzenia oddziału kardiologii inwazyjnej w Busku-Zdroju. Zwycięzca przetargu wycofuje się po tym, jak szpital, już po jego rozstrzygnięciu, zażądał sfinansowania dodatkowych inwestycji.

Sprawą zajęło się Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Oddział kardiologii inwazyjnej, gdzie leczeni są pacjenci po zawale serca, miał działać w Szpitalu Rejonowym ZOZ w Busku-Zdroju od nowego roku. Przetarg na dzierżawę pomieszczeń pod kardiologię inwazyjną w szpitalu w Busku wygrała grupa spółek Carint z Krakowa, która w całej Polsce prowadzi kilkanaście tego typu oddziałów. Miała zainwestować w urządzenie sal i dodatkowo płacić szpitalowi 16 tys. zł miesięcznie za dzierżawę pomieszczeń.

Pod koniec września br. strony miały podpisać umowę, ale do tego nie doszło. Ryszard Skrzypek, dyrektor ZOZ w Busku-Zdroju twierdzi, że firma się wycofała, bo nie byli w stanie sfinansować inwestycji. Z kolei Krzysztof Górowski, prawnik grupy spółek Carint, twierdzi, że to dodatkowe żądania dyrektora Skrzypka doprowadziły do wycofania się z przetargu.

Jak informuje portal gazeta.pl tuż przed podpisaniem umowy na dzierżawę, już po rozstrzygnięciu przetargu dyrektor Skrzypek zażądał od Carint dodatkowego zakupu sprzętu dla potrzeb szpitala. Spółka obliczyła, że sprzęt i dobudowanie klatki schodowej to dodatkowy koszt ok. 2 mln zł. Tymczasem na podstawie specyfikacji mieli zainwestować w Busku 5 mln zł.

Sprawą zainteresowało się Centralne Biuro Antykorupcyjne.

– Nie spotkałem się jeszcze z taką sytuacją, żeby już po rozstrzygnięciu przetargu wysuwać kolejne żądania. Nasi agenci analizują tę sprawę – mówi dziennikarzom "Gazety" Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA.

 

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum