Bukiel krytycznie do premiera ws. braku spotkania z rezydentami

Autor: OZZL/Rynek Zdrowia • • 08 stycznia 2018 21:54

Rząd, który przedstawia tak ambitne plany w innych dziedzinach - np. przegonienie całego świata w upowszechnianiu elektrycznych samochodów albo budowa kolei próżniowej - nie chce zająć się problem o wiele, wiele ważniejszym dla zwykłych ludzi - napisał przew. ZG OZZL Krzysztof Bukiel.

"Sposób w jaki parę dni temu potraktował Pan i Pana ministrowie lekarzy rezydentów, a zwłaszcza postulaty przez nich zgłaszane świadczy, że Rząd RP i Pan osobiście nadal nie mają świadomości jak głęboki jest kryzys publicznej ochrony zdrowia w Polsce, jakie są jego skutki i jak radykalne i szybkie działania powinny być wdrożone aby tę fatalną sytuację naprawić" - pisze Krzysztof Bukiel w liście do premiera Mateusza Morawieckiego.

Zdaniem przew. OZZL zwracającego się do premiera "niezrozumiałe i budzące grozę jest to, że Pańscy ministrowie wyśmiali (de facto) i próbowali skompromitować w oczach społeczeństwa postulat zgłoszony przez lekarzy uczestniczących w rozmowach w dniu 5 stycznia w siedzibie Rzecznika Praw Pacjenta, aby warunkiem wstępnym do rozmów na wszelkie inne tematy, było podniesienie nakładów na publiczną ochronę zdrowia do poziomu „minimum minimorum” nie za 8 lat, ale wcześniej".

"Odrzucając ten postulat i wyśmiewając go ("musiałby się zdarzyć cud” – słowa jednego z ministrów) odrzucają Państwo i wyśmiewają oczekiwania większości Polaków, dla których ochrona zdrowia jest najważniejszą sprawą" - napisał przew. OZZL.

Więcej: www.ozzl.org.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum