"Budzik dla dorosłych" nie może leczyć, bo wciąż nie ma kontraktu z NFZ

Autor: RMF FM/Rynek Zdrowia • • 28 lutego 2017 15:44

Biurokracja wstrzymuje leczenie w klinice "Budzik dla dorosłych" w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie.

"Budzik dla dorosłych" nie może leczyć, bo wciąż nie ma kontraktu z NFZ
Klinikę Budzik dla dorosłych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie otwarto w grudniu ubiegłego roku. Fot. archiwum

Mimo przygotowanych sal i sprzętu klinika nadal nie ma zapewnionego finansowania swoich świadczeń. A pieniądze są potrzebne m.in. na zatrudnienie personelu.

Klinikę "Budzik dla dorosłych" w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie otwarto w grudniu ubiegłego roku. Docelowo ma to być pierwsze w Polsce miejsce, które kompleksowo będzie leczyło pacjentów w śpiączce. Niestety placówka nadal nie ma kontraktu z NFZ, mimo że pieniądze na nowe świadczenia są już zabezpieczone.

- Czekamy na rozporządzenie kryterialne, które określi sposób przeprowadzania konkursu na to, żeby wyłonić ofertę świadczenia - powiedział progf. Wojciech Maksymowicz, szef Kliniki Neurologii i Neurochirurgii.

Nowe świadczenia, które będą realizowane w "Budziku dla dorosłych", zostały już wpisane do listy rozporządzeń ministra zdrowia. Władze szpitala miały nadzieję, że to szybko uruchomi całą procedurę. Teraz jednak nie wiadomo, kiedy olsztyński "Budzik" będzie mógł w pełni funkcjonować.

Obecnie do kliniki przesunięto część personelu z zespołu rehabilitacji neurologicznej. To jednak za mało. Absolutnie nie można zapewnić wykonania wszystkich niezbędnych działań rehabilitacyjnych ani logopedycznych. Po prostu nie ma kim tego zrobić. Jest sprzęt, jest miejsce, są chorzy, nie ma personelu. Brakuje tylko kwitka.

Więcej: www.rmf24.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum