Brzozów: oddział ortopedii onkologicznej ma już nadwykonania

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 11 maja 2011 22:14

Po czterech miesiącach działania oddział Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego im. ks. B. Markiewicza przekroczył roczny kontrakt.

Brzozów: oddział ortopedii onkologicznej ma już nadwykonania
Jak informuje Gazeta Wyborcza, oddział ortopedii onkologicznej w brzozowskim szpitalu zajmuje się głównie leczeniem nowotworów kości, będących przerzutami z innych narządów. To jedyny taki oddział na Podkarpaciu - większość z 26 łóżek jest stale zajętych. Od początku 2011 r. wykonano tu ponad 380 operacji, w tym 160 onkologicznych.

Gdy przymierzano się do podpisania kontraktu, nie było wiadomo, ile zabiegów będzie wykonywanych na oddziale, przyjęta została zatem wartość szacunkowa z założeniem, że będzie ją można później urealniać. Przed otwarciem oddziału Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ konsultował się z kliniką w Lublinie. Kontrakt podpisano na 300 pacjentów rocznie, co dało 1,5 mln zł finansowania.

W ciągu pierwszych miesięcy roku oddział wypracował już ponad 700 tys. zł nadwykonań. Lecznica zwróciła się do NFZ o renegocjację kontraktu.

Więcej: www.gazeta.pl
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum