Brzesko: biletomat usprawni pracę SOR

Autor: Radio RDN/Rynek Zdrowia • • 29 stycznia 2019 08:59

W Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Brzesku testowany jest specjalny system kolejkowy. W poczekalni SOR-u, tuż obok rejestracji pojawił się biletomat. Aby zająć miejsce w kolejce, wystarczy przycisnąć ikonkę na ekranie dotykowym i wydrukować bilet z numerem.

Brzesko: biletomat usprawni pracę SOR
Biletomat ma usprawnić pracę oddziału Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak wyjaśnia dyrektor szpitala, lekarz Adam Smołucha, od pobrania biletu z numerem zaczyna się cała procedura pobytu na oddziale ratunkowym. Następnie pacjent udaje się na wstępną diagnozę (tzw. triage) do pielęgniarki lub ratownika medycznego, którzy oceniają stan jego zdrowia. Wtedy też zapada decyzja, w jakiej kolejności zostanie on przyjęty na oddział - informuje rdn.pl

Adam Smołucha wskazuje, że choć system przypomina ten, który funkcjonuje w różnych instytucjach np. w bankach, to różni się od nich, bo o kolejności przyjęcia ostatecznie decyduje pielęgniarka, a nie numer z biletomatu.

System testowany w szpitalu w Brzesku to element programu pilotażowego Ministerstwa Zdrowia, realizowanego w czterech placówkach w Polsce. Potrwa do końca marca.

Więcej: www.rdn

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum