Brzeg: pielęgniarki chcą podwyżek, zapowiadają strajk

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 25 lutego 2014 10:40

Pielęgniarki domagają się podwyżki w wysokości 500 zł. Protest zaplanowano na poniedziałek (3 marca), a personel odejdzie od łóżek pacjentów na dwie godziny: od 9 do 11. Jak podają związkowcy, pensje w Brzeskim Centrum Medycznym nie zmieniły się od sześciu lat, a zarobki pielęgniarek są najniższe w województwie.

Jak podaje Bożena Kowalkowska, szefowa szpitalnego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, średnia pensja pielęgniarki w BCM to ok. 1800 zł (na rękę). Związek domaga się podwyżki wynoszącej 500 zł.

Pielęgniarki zdecydowały się na strajk, bo rezultatu nie przynosiły rozmowy prowadzone zarówno z dyrekcją szpitala jak i starostą brzeskim.

Maciej Stefański, starosta brzeski uważa, że to nie jest dobry moment na podwyżkę. BCM nie jest w dobrej kondycji finansowej i gdyby spełnić oczekiwania związków, to szpitalnej spółce zagrozi upadłość.

Pielęgniarki nie chcą jednak dłużej czekać, twierdzą że to samo słyszą od kilku lat: sytuacja finansowa jest ciężka i nie może być mowy o podwyżkach. 

Więcej: www.nto.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum