Brzeg: ortopedzi walczą o wyższy kontrakt

Autor: JJ, NTO/Rynek Zdrowia • • 16 listopada 2012 11:36

Zdaniem Andrzeja Nimsza, ordynatora Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Brzeskim Centrum Medycznym oddziałowi brakuje pieniędzy z NFZ na zabiegi planowe wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego.

Brzeg: ortopedzi walczą o wyższy kontrakt
Jak stwierdza Nimsz, oddział od dwóch lat upomina się w opolskim NFZ o zwiększenie kontraktu na te zabiegi - bezskutecznie.

Lekarzy z Brzegu boli szczególnie fakt, że obsługujące podobną liczbę mieszkańców oddziały ortopedyczne w Nysie czy Kędzierzynie-Koźlu, nie wspominając o trzech oddziałach w Opolu, mają ponad dwukrotnie większy kontrakt na te zabiegi. W Brzegu limit skończył się i od września planowych operacji wszczepiania endoprotezy ortopedzi nie wykonują.

W opinii ordynatora oddział posiada wysokowykwalifikowany personel, nowoczesny sprzęt i chce się rozwijać.

- Do 30 listopada mamy czas na ustalenie finansowania świadczeń na 2013 rok i nie chcemy rozmawiać na ten temat ze świadczeniodawcami przez media. Właśnie w tej chwili w oddziale Funduszu jest dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego i prowadzone są rozmowy na ten temat. Jest to pierwsze spotkanie na temat przyszłorocznego finansowania świadczeń - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Beata Cyganiuk, rzecznik opolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

- Niższe finansowanie ortopedii w Brzegu, w porównaniu z innymi oddziałami było wynikiem efektów ogłaszanych przez nas konkursów. Jeszcze dwa lata temu Brzeg nie robił na takim poziomie endoprotez, w ogóle się tym nie zajmował. Wszystko polega na tym, że ortopedia w Brzegu się rozwija i dopiero nowy ordynator, który jest w Brzegu od dwóch lat, położył na nacisk na rozwój tych usług, zatrudniono specjalistów, jest nowoczesny sprzęt - stwierdza Cyganiuk.

- Jesteśmy na czołowym miejscu w kraju w wykonywaniu endoprotez. W województwie opolskim jest najkrótsza kolejka w kraju w oczekiwaniu na wszczepianie endoprotez - dodaje.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum