Brudziński o pilotażowej aplikacji alarmowej dla osób głuchoniemych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 lutego 2018 16:04

Na Warmii i Mazurach uruchomiono pilotażowy program aplikacji alarmowej dla osób głuchoniemych - przypomniał w poniedziałek (12 lutego) minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński na spotkaniu z operatorami nr 112 z całej Polski. Dzięki niej także osoby z tego rodzaju niepełnosprawnością mogą same wezwać pomoc.

Fot. archiwum

- Żadna dysfunkcja, żadna choroba nie może wykluczać albo stanowić o tym, że obywatel dotknięty tą przypadłością będzie mniej bezpieczny. Każdy ma takie samo prawo do tego, aby czuć się w naszym kraju bezpiecznie - powiedział minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

Minister wspomniał także, że obecnie na Śląsku trwa pilotażowy program konsolidacji dotychczasowych numerów 997, 998 i 999. - Przed nami konieczność wprowadzenia tych działań w całym kraju - zaznaczył.

Oprócz szefa MSWiA, w spotkaniu w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim wzięli udział m.in. minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska i wiceminister SWiA Paweł Szefernaker.

- Chciałbym skorzystać z tej okazji, żeby wszystkim państwu, a za państwa pośrednictwem, wszystkim pracownikom - to jest rzesza ponad 1,1 tys. operatorów, złożyć najserdeczniejsze podziękowania - powiedział szef resortu.

Brudziński podał, że w Gorzowie Wlkp. w skali roku 36 osób przyjmuje ok. 600 tys. zgłoszeń; w innych miastach np. Radomiu i Katowicach, liczba zgłoszeń nierzadko przekracza milion. 

PAP - Paweł Dembowski

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum