Brakuje lekarzy: oddział chirurgii zamknięty na trzy miesiące. Pacjentów wypisano do domu

Autor: oprac. KK • Źródło: Głos Wielkopolski, Rynek Zdrowia01 czerwca 2022 07:30

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Grodzisku Wielkopolskim boryka się z poważnym problemem – w związku z brakiem kadry lekarskiej został czasowo zamknięty oddział chirurgiczny.

Brakuje lekarzy: oddział chirurgii zamknięty na trzy miesiące. Pacjentów wypisano do domu
Oddział chirurgiczny został zawieszony od 1 czerwca. Fot. AdobeStock
  • Z powodu problemów związanych z brakiem kadry, w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Grodzisku Wielkopolskim zdecydowano o czasowym zawieszeniu oddziału chirurgicznego
  • Jak podaje Głos Wielkopolski, 31 maja zostali wypisani do domów ostatni pacjenci, którzy przebywali na tym oddziale
  • Oddział zgodnie z podjętą decyzją, nie będzie funkcjonować od 1 czerwca do 31 sierpnia

Brakuje lekarzy na oddziale chirurgicznym

Jak informuje Głos Wielkopolski, w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Grodzisku Wielkopolskim ze względu na problemy kadrowe zapadła decyzja o czasowym zawieszeniu funkcjonowania oddziału chirurgicznego.

31 maja ostatni pacjenci przebywający na rzeczonym oddziale zostali wypisani do domów. O decyzji poinformowała dyrektor placówki Halina Sroczyńska, co podkreśla Głos Wielkopolski. Z wypowiedzi dyrektor wynika, że oddział został zamknięty za zgodą wojewody oraz Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Tym samym – jak podaje lokalny portal – pacjenci muszą szukać pomocy w miastach sąsiednich, czyli w Wolsztynie, Kościanie czy Nowym Tomyślu. Grodziska chirurgia nie będzie funkcjonować od 1 czerwca do 31 sierpnia. Za to poradnia chirurgiczna działa bez zmian i wciąż jest dostępna od poniedziałku do piątku.

Problemy kadrowe w innych placówkach

Przypomnijmy: problemy kadrowe w szpitalach dotykają wielu innych placówek medycznych. Jednym z przykładów może być Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Rybniku. Ze względu na brak chirurgów, pełniąca obowiązki dyrektora szpitala zwróciła się do wojewody śląskiego z wnioskiem o zgodę na zawieszenie chirurgii od 1 czerwca do 31 lipca.

Z podobnym problemem boryka się także Klinika Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Klinicznym im. Jonschera w Poznaniu. Tam wszyscy zatrudnieni lekarze specjaliści złożyli wypowiedzenia z pracy. W lipcu zamknięta zostanie dziecięca psychiatria w szpitalu "Dziekanka" w Gnieźnie. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum