Bożena Janicka: NFZ naprawia błędy ministra

Autor: PPOZ/Rynek Zdrowia • • 18 czerwca 2014 13:38

W związku z rozporządzeniem ministra zdrowia w sprawie deklaracji wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia zwróciło się do premiera z prośbą o interwencję. Bożena Janicka, prezes PPOZ, twierdzi, że 17 czerwca NFZ naprawiła błędy ministra.

Centrala NFZ  zamieszcza na swojej stronie komunikat przypominający, że konieczne jest wpisanie na deklaracji numeru Pesel opiekuna czy rodzica (do 3 miesiąca życia dziecka, gdyż nie ma ono jeszcze nadanego tego numeru).

Bożena Janicka zauważa jednak, że NFZ nie wskazuje, gdzie  wpisać Pesel i przypuszcza, że konieczne jest parafowanie takiego dopisku, o czym już w komunikacie nie poinformowano.

Zwraca uwagę, że komunikat NFZ w sprawie deklaracji wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej stanowi rozszerzenie zapisów rozporządzenia ministra zdrowia i zastanawia się, czy  NFZ może wyręczać ministra?

- To już prawnicy ocenią. Jest bałagan, który dotyczy nie tylko noworodków. Na druku brakło również rubryki dla wpisania numeru dokumentu pacjenta potwierdzającego prawo do świadczeń - twierdzi Bożena Janicka, prezes PPOZ.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum