Bogdan Kalicki nowym dyrektorem pogotowia w Białymstoku

Autor: PR Białystok/Rynek Zdrowia • • 16 września 2008 14:34

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku ma już nowego dyrektora. Został nim Bogdan Kalicki, który od 2003 roku kierował szpitalem w Łapach.

Nowy dyrektor, powołany w ekspresowym tempie, ma za zadanie doprowadzić do porozumienia z pracownikami. Bogdan Kalicki przyznaje, że miał niewiele czasu na podjęcie decyzji. Chce opierać się na doświadczeniach z Łap, gdzie kilka lat temu mówiono o upadłości i konflikcie kierownictwa z pracownikami.

Na razie sytuacja białostockiego pogotowia jest dosyć dobra, choć ciągle trwają negocjacje z NFZ w sprawie rozłożenia 1mln 700 tysięcy złotych kary na raty. Przypomnijmy, to pokłosie niezrealizowania warunków kontraktowych w 2007 roku. Chodzi o pieniądze przeznaczone na karetki, które miały całą dobę dyżurować w mniejszych miejscowościach województwa: m.in. Czarnej Białostockiej, Brańsku, Krynkach, Bielsku Podlaskim i Zabłudowie. Niedawna kontrola wykazała jednak, że stały one tam tylko w nocy oraz w święta.

Pracownicy kilka dni temu zdjęli flagi świadczące o akcji protestacyjnej i liczyli, że minister zdrowia do 15 września spełni swoje obietnice i przekaże pieniądze na podwyżki płac.

Jak poinformowała pełniąca od ubiegłego wtorku obowiązki dyrektora Barbara Bohdan do tej pory żadnej informacji z ministerstwa zdrowia nie ma.

Jutro (w środę) o 7.30 oficjalnie Bogdan Kalicki będzie przedstawiony załodze i związkom zawodowym Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum