Bochnia: lekarze oddziału wewnętrznego złożyli wypowiedzenia

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia • • 22 maja 2014 08:48

Sześciu lekarzy z oddziału wewnętrznego Szpitala Powiatowego w Bochni złożyło wypowiedzenie umowy o pracę. Powodem są niskie pensje i problemy organizacyjne. Jeśli sytuacja nie zostanie rozwiązana do końca lipca, największemu oddziałowi w szpitalu grożą poważne kłopoty kadrowe.

Sprawa wypłynęła podczas posiedzenia Rady Społecznej Szpitala. Wszyscy lekarze (z wyjątkiem ordynatora i jego zastępcy), zatrudnieni na oddziale wewnętrznym szpitala, pod koniec kwietnia złożyli wypowiedzenie umowy o pracę.

Lekarze nie chcą oficjalnie wypowiadać się na ten temat. Nieoficjalnie przyznają, że na oddziale są nadmiernie obciązeni pracą. Wypowiadając się dla Gazety Krakowskiej twierdzili, że mają problemy z otrzymaniem urlopów, słabe są możliwości rozwoju i zdobywania kolejnych stopni specjalizacji. Nie bez znaczenia są także kwestie finansowe.

W tej chwili lekarze specjaliści zarabiają 4,4 tys. zł brutto (pensja zasadnicza), podczas gdy ich koledzy w gminnych ośrodkach dostają ok. 7 tys. zł brutto. Dlatego po zdobyciu doświadczenia i specjalizacji w szpitalu odchodzą do ośrodków, które gwarantują im lepsze pieniądze.

Dyrekcja szpitala zapewnia, że robi wszystko by nie doszło do zamknięcia oddziału. Prowadzi rozmowy z lekarzami, którzy złożyli wypowiedzenie. Wszyscy deklarują chęć powrotu, pod warunkiem pewnych zmian.

Więcej:www.gazetakrakowska.pl


Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum