Bochnia: lekarze odchodzą, ale oddział wewnętrzny trwa - dyrekcja realizuje pomysł

Autor: dziennikpolski24.pl/Rynek Zdrowia • • 04 lipca 2014 12:21

Dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni postanowił podzielić 64-łóżkowy oddział internistyczny na dwa mniejsze. Jeden z nich będzie ukierunkowany na leczenie chorób kardiologicznych. Decyzja jest odpowiedzią na wypowiedzenia złożone przez niektórych lekarzy.

Zdaniem Dziennika Polskiego, dzięki temu nie dojdzie do zamknięcia oddziału, co było prawdopodobne z powodu wymówień składanych przez lekarzy. Udało się zatrudnić nowych.

Na odziałach będzie pracować dziesięciu lekarzy. Część z nich to specjaliści z Krakowa.

Oddziałem ukierunkowany na leczenie chorób kardiologicznych pokieruje lekarz z tytułem doktora nauk medycznych tej specjalizacji – wyjaśniał dyrektor Jarosław Kycia.

Dodał, że blisko połowa leczących się na oddziale wewnętrznym bocheńskiej lecznicy cierpi na schorzenia serca i pokrewne. Co więcej, według Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego na miażdżycę naczyń w powiecie bocheńskim umiera około 450 osób rocznie, natomiast na choroby niedokrwienne serca ponad 300 osób.

Stworzenie oddziału ukierunkowanego na kardiologię ma więc sens i racjonalne wytłumaczenie.

Oddział wewnętrzny w nowej formule będzie funkcjonował najprawdopodobniej od 1 sierpnia. Stosowną decyzję w tej sprawie podjęła już rada powiatu podczas ostatniej sesji. Dyrektor zapewnia, że zmiany nie pociągną za sobą większych kosztów.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum