Bochnia: kontrowersje wokół powołania wicedyrektor szpitala

Autor: Gazeta Krakowska, KR/Rynek Zdrowia • • 14 maja 2013 14:30

Powołanie byłego wiceburmistrza Bochni na stanowisko dyrektora ds. ekonomicznych Szpitala Powiatowego w Bochni wywołało protest związkowców i radnych.

Bochnia: kontrowersje wokół powołania wicedyrektor szpitala

Jak podaje Gazeta Krakowska, przedstawiciele siedmiu związków zawodowych działający w Szpitalu Powiatowym w Bochni w liście do starosty bocheńskiego potępili zatrudnienie na stanowisku wicedyrektora lecznicy Bogdana Szumańskiego, byłego wiceburmistrza Bochni.

Decyzję skrytykowała też rada powiatowa SLD, a przedstawiciele klubu radnych powiatowych "Nasza wspólna sprawa" złożyli wniosek o odwołanie dyrektora Jarosława Kyci, który zatrudnił Szumańskiego. Były wiceburmistrz Bochni poprzedniej kadencji został zatrudniony w szpitalu kilka tygodni temu.

W odpowiedzi na pismo organizacji związkowych, Jacek Pająk, starosta bocheński podał, że wybór Bogdana Szumańskiego na stanowisko zastępcy dyrektora ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych ściśle wiązał się z ograniczeniem liczby pracowników jakie miało miejsce w ostatnich miesiącach.

Jak informuje starosta, w 2012 r. zwolnione zostało stanowisko kierownika ds. technicznych, a w marcu 2013 r. z administracji szpitala zwolniona została kierownik ds. zaopatrzenia i zamówień publicznych. W jej miejsce również nie został powołany nowy pracownik.

Zakres obowiązków Szumańskiego obejmuje w szczególności nadzór nad zagadnieniami i pracą komórek organizacyjnych pozostających dotychczas bez nadzoru.

''Jego praca nie będzie się ograniczała do kwestii tylko i wyłącznie ekonomicznych, ale przede wszystkim będą to sprawy eksploatacyjne związane między innymi z prowadzonymi inwestycjami i realizowanymi projektami a także kwestie związane z zarządzeniem jakością, w tym zwłaszcza uzyskaniem przez szpital akredytacji, która powinna wpłynąć na poprawę jakości dostarczanych usług'' - napisał starosta.

Poinformował też, że Bogdan Szumański został zatrudniony na okres próbny 3 miesięcy, a jego wynagrodzenie jest dużo niższe, niż wynagrodzenie przypadające łącznie kierownikom na zwolnionych funkcjach, co ''realnie stanowi oszczędność dla szpitala''.


Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum