Blisko 700 osób chętnych do pracy w szpitalu tymczasowym w Kielcach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 grudnia 2020 17:35

Trwa rekrutacja do pracy w szpitalu tymczasowym, który powstał w Targach Kielce. Zgłosiło się blisko 700 osób, w tym 45 lekarzy, 250 pielęgniarek i pielęgniarzy i 77 ratowników medycznych.

Blisko 700 osób chętnych do pracy w szpitalu tymczasowym w Kielcach
Na stronie www.szpitalswietokrzyski.pl trwa nadal rekrutacja do pracy w szpitalu. Fot. Archiwum

Budowa szpitala tymczasowego w Targach Kielce zakończyła się w ubiegłym tygodniu, ale na razie szpital będzie placówką pasywną. Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz powiedział, że zostanie otwarty w razie gwałtownego wzrostu zakażeń w regionie.

Na stronie www.szpitalswietokrzyski.pl trwa nadal rekrutacja do pracy w szpitalu. Z danych Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że dotąd formularze zgłoszeniowe wypełniły 692 osoby. Zgłosiło się 45 lekarzy, 250 pielęgniarek i pielęgniarzy, 77 ratowników medycznych, 23 techników elektrokardiografii, 87 salowych, 93 opiekunów medycznych i 117 osób zainteresowanych pracą w charakterze obsługi technicznej.

- Większość kadry medycznej, który zgłosiła się do pracy, to lekarze i pielęgniarki Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Pozytywnie opowiedzieli na nasz apel, który do nich skierowaliśmy - powiedział dyrektor WSZ w Kielcach, placówki odpowiedzialnej za działalność szpitala tymczasowego, Bartosz Stemplewski.

Pod koniec października wojewoda świętokrzyski powiedział podczas konferencji prasowej, że w szpitalu tymczasowym ma pracować od 30 do 50 lekarzy, około 200 pielęgniarek i 50 osób personelu pomocniczego.

- Jeśli chodzi o lekarzy i pielęgniarki nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy zgłosiła się wystarczająca liczba osób. Wszystko uzależnione jest od liczby pacjentów. Musimy mieć też świadomość, że personel medyczny pracujący na co dzień w innych szpitalach, może w szpitalu tymczasowym wziąć np. tylko kilka dyżurów w miesiącu - powiedział Stemplewski.

Wojewoda zaznaczył, że szpital tymczasowy w początkowym okresie działalności będzie przeznaczony dla około 150 pacjentów, z możliwością rozbudowy placówki do nawet 900 łóżek.

- Na razie mamy zapewnioną kadrę medyczną do opieki nad 70, a maksymalnie nad stu pacjentami. Pamiętajmy o tym, że koncepcja budowy szpitala powstała w momencie, kiedy w regionie był gwałtowny wzrost zachorowań. Teraz sytuacja jest dużo lepsza i na razie nie ma potrzeby otwierania tej placówki w Targach Kielce. Oby nigdy nie było takiej konieczności - podkreślił dyr. Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Koszty budowy szpitala tymczasowego (bez wyposażenia) wyniosły około 10 mln zł.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum